आशलाग्दो प्रतिभा अर्जुन ‘बेदना’

3
297

गोपाल गिरी

कन्याम : ईलामेली माटोले सांगितिक क्षेत्रमा थुप्रै मुर्धन्य श्रष्ठा र प्रतिभाहरु जन्माएको छ । यीनै भीडमा आफ्नो बेग्लै पहिचान बनाउन संघर्षरत युवा प्रतिभा हुन् सुर्योदय नगरपालिका कन्याम गोगनेका अर्जुन ‘बेदना’ राई ।

साहित्य र संगीत भने पछि हुरुक्क हुने ‘बेदना’ स्कूले तथा कलेज जीवनदेखि नै साहित्य सिर्जना र गायनमा लागेका हुन् । नारायण गोपालका गीतहरुबाट प्रभावित भै सांगीतिक गुरु फुर्वा योञ्जनबाट संगीतको औपचारिक ज्ञान हासिल गरेका उनी स्कुल, कलेज तथा स्टेज प्रोग्रामहरुमा पनि आफ्नो प्रस्तुति दिने गर्दछन् ।

२०३६ सालमा जन्मेका यी प्रतिभाको पहिलो सिर्जना ईलाम तारा बिजेता बिजय फागोको स्वरमा रेकर्ड गरिएको थियो । त्यसै गरी खडग लुङगेली तथा बलराम समालको संगीत संयोजन रहेको ‘भेटघाट भयो बिहीबारै हाटमा म भए भुतुक्कै’ बोलको गीत आफ्नै स्वरमा रेकर्ड गराइसकेका छन् ।

त्यसैगरी लक्ष्मीपुर निवासी गायिका बिनु लिम्बूको साथमा ‘बाचुञ्जेल तिम्रो साथैमा हात देउ मेरो हातैमा’ बोलको युगल गीत पनि रेकर्ड गराई सकेका छन् । निकट भबिष्यमै स्वदेश गान र बान्तवा भाषाको गीत रेकर्ड गराउने सोचाइमा रहेका उनी हाल भने साहित्य बिधा अन्तर्गतको को ‘नटुङगीने यात्राहरु’ नामक रुवाईयात संग्रह प्रकाशनको तयारीमा जुटेका छन् ।

3 टिप्पणी

 1. hello there and thank you for your information – I’ve certainly picked
  up anything new from right here. I did however expertise several technical issues using this site, as
  I experienced to reload the web site many times previous to I could get it to load properly.

  I had been wondering if your web host is OK?
  Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will
  very frequently affect your placement in google and could damage your quality score if ads and marketing with Adwords.
  Well I’m adding this RSS to my email and could look out
  for much more of your respective exciting content. Ensure that you update this again soon. https://srt.lt/y8E7E4

एक उत्तर छोड्न

Please enter your comment!
Please enter your name here